Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jsme druzí!

JSME DRUZÍ!!!

O titul Neziskovka roku 2017 se ucházelo devět finalistů

Pátý ročník prestižního ocenění Neziskovka roku 27.11.2017 dospěl do závěrečního vyhlášení. Z několika set přihlášenách neziskovek, z patnácti semifinalistů bylo vybráno devět neziskových organizací do finálového kola, v kterém se prezentovali před odbornou hodnoticí komisí.

Jak to celé dopadlo a které z finálových organizací jsou na základě posouzení odborníků nejlépe řízené, bylo vyhlášeno včera v pondělí 27. listopadu, kdy v Divadle Archa v Praze za účasti partnerů ocenění proběhlo slavnostní předání cen.

Do finálové devítky se v 5. ročníku ocenění probojovaly tyto neziskovky:

Kategorie Malá neziskovka roku 2017
1. Celé Česko čte dětem, o. p. s., se sídlem v Ostravě
2. Český svaz chovatelů, z.s., Základní organizace Mikulášovice
3. KAMARÁDI, spolek

Kategorie Střední neziskovka roku 2017
1. Domácí hospic Vysočina, o.p.s, z Nového Města na Moravě
2. ParaCENTRUM Fenix, z. s.
3. Terapeutické centrum Modré dveře, z.ú.

Kategorie Velká neziskovka roku 2017
1.ACORUS, z.ú., z Prahy
2.Green Doors z.ú.
3.IQ Roma servis, z.s

Cenu veřejnosti a srdce veřejnosti si v letošním roce vydobyl Hospic sv. Jana N. Neumanna z Prachatic, který získal 2 697 hlasů. Celkem hlasovalo 6 911 lidí.

Všechny oceněné organizace si odnesly finanční odměnu a věcné dary od podporovatelů akce. Vítěz v Ceně veřejnosti pak obdržel také poukaz na pobyt ve Vile Čerych.

„V letošním ročníku o vítězi rozhodly v některých kategoriích pouze dvě desetiny bodů. Kvalita řízení organizací je tak vyrovnaná a zlepšuje se každým rokem. Všichni ti, co se probojovali do finále, jsou vítězové,“ říká k letošnímu ročníku Jana Vožechová, zástupkyně ředitelky NROS a manažerka Neziskovky roku.

Ocenění NEZISKOVKA ROKU je jeden z nejvhodnějších způsobů, jak zviditelnit profesionálně řízené neziskovky, představit příklady dobré praxe ostatním a ukázat na kvalitu jejich práce. Tyto prestižní ceny pro profesionálně vedené neziskové organizace uděluje NROS na základě vlastní vyvinuté metodiky „Zdravého organizačního řízení“©.

Ocenění Neziskovka roku 2017 podporují: hlavní partner Skupina ČEZ a partneři Česká spořitelna, Plzeňský Prazdroj, Nadace Preciosa, Nadace Neziskovky.cz a Divadlo Archa. Mediálním partnerem ocenění je Česká televize, Český rozhlas Radiožurnál a Právo.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Poslední fotografie


Fotoalbum


Facebook

Mail listArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 7
Celkem: 199500
Měsíc: 9127
Den: 334